Sposób na piękną skórę? Nasiona konopi

Listopad 12, 2017

O pięknej skórze, wolnej od niedoskonałości, marzy chyba każdy, mało kto natomiast ma możliwość się cieszyć naturalnie nieskazitelną cerą. Mama natura nie jest pod tym względem zbyt łaskawa. Równowaga w przyrodzie musi jednak być zachowana.

Okazuje się, że trądzik jest jedną z najczęstszych chorób skóry. Wielu ludzi walczy z nim latami, niektórzy przez całe życie. Wyszukiwanie idealnego specyfiku kończy się zwykle pustym portfelem i jedynie chwilową poprawą. Są jednakże sposoby, które pozwalają cieszyć się zdrową skórą znacznie dłużej. Stan skóry w większości przypadków przekłada się na jakość życia, warto więc o nią zadbać i poszukać alternatywnych środków.

Naukowcy odkryli, że kannabidiol (CBD) zawarty w konopiach świetnie sobie z tym schorzeniem radzi. Osoby cierpiące na trądzik powinny zaopatrzyć się w jednym ze sklepów z nasionami marihuany w ten specyfik i sprawdzić jego działanie na prywatnej skórze. Wyniki badań dają nadzieję milionom ludzi walczących z trądzikiem. Jak to należy działa? Jedną z głównych przyczyn powstawania niedoskonałości skóry jest nadmierna praca gruczołów łojowych. Badacze na tym aspekcie w tej chwili skupili prywatne wyszukiwania i przebadali działanie kannabinoidów na intensywność wydzielania sebum. Okazało się, że konopie działają między innymi przeciwzapalnie i świetnie mogłyby się sprawdzić w terapii leczenia trądziku. Co istotne, kannabinoidy zapobiegają też nawrotom tej dolegliwości. Dla wielu cierpiących na tę przypadłość taki lek byłby niemal zbawieniem. Badania nad specyfikiem z użyciem nasion konopi trwają, póki co wyniki są naprawdę obiecujące.

Dzięki pierwszym wynikom badań trądzik to kolejna dolegliwość, którą można dopisać na długa listę potencjalnych chorób, gdzie nasiona konopi mogą być pomocne w ich leczeniu. Różne właściwości marihuany są odkrywane dzięki badaniom naukowców.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz